• 24
  • 11
  • 12
  • Sala konferencyjna 3
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • Sala konferencyjna 2
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

XXVIII Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych 2022 - zakończone!

To był niezwykle pracowity weekend!
???? 48 załóg, komplet ośmiu wyścigów w każdej klasie sprawnie przeprowadzonych przez Sędziego Głównego Adrianę Konarzewską, doskonała pogoda i kapitalna żeglarska atmosfera czyli kolejny Puchar Polski Jachtów Kabinowych w Giżycku!
Zakończyliśmy dzisiaj nad Niegocinem XXVIII Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych, Błękitną Wstęgę Jeziora Niegocin w klasie Omega Standard oraz IX Memoriał Jacka Orlińskiego. Zwyciężyli najlepsi!
Na podium Mistrzostw Polski stanęli:
➡ w klasie T 1
1. Lida - Grzegorz Guzowski, Ewa Wichrowska, Adam Strelau - KS Spójnia Warszawa
2. s/y Pani Gertruda - Maciej Jaskuła, Mariusz Baczyński - Stowarzyszenie BIAŁE ŻAGLE Chełmża
3. Civitas Kielcensis - Mikołaj Florczak, Daria Uracz, Marcel Kuszewski - Grupa Regatowa CK Kielce
➡ w klasie T 2
1. Calibra 21 - Jacek Olubiński, Natalia Olubińska, Piotr Woźniak - 77 Racing Club Gdańsk
2. Wir - Maciej Kalinowski, Bartek Kossakowski, Franek Tomaszewicz
3. Piątka+ - Tomasz Kopytko, Paweł Łazarz
➡ w klasie T 3
1. Legenda nr 1 - Michał Brzozowski, Oskar Rożek, Pacyfik Kosecki
2. Black & White - Mirosław Sztuba, Tadeusz Malinowski, Mateusz Gołaszewski, Stanisław Barczyński
3. Sternik - Radosław Sternicki, Aleksander Sternicki, Andrzej Wójcik, Tomasz Gutmański
➡ w klasie T Sport
1. Duże Drzewo - Jakub Malicki, Kacper Malicki, Paweł Żelazny, Tadeusz Kozakiewicz - KKŻ KAPER
2. Jutrzenka - Arkadiusz Sendlewski
3. Delphia 24 - Łukasz Daszkiewicz, Bartosz Bogucki, Jarosław Goszczyński
➡ w klasie Tango
1. Rozwiany Dym - Jacek Paluszkiewicz, Małgorzata Bartołd, Włodzimierz Bartołd, Rafał Zalewski
2. Nieuchwytny cel - Hubert Jablonski, Tomasz Krzywosz, Dariusz Lubak, Beniamin Waszkiewicz
3. Soul - Radomił Maciak, Michał Klonowski, Filip Szpakowski, Michał Talecki, Bartosz Baczyński - Yacht-Club Albatros.
W Błękitnej Wstędze Jeziora Niegocin w klasie Omega Standard zwyciężyli:
1. patentywodne.pl - Krzysztof Łazarski, Marcin Panaś - Robert's Port
2. POL 175 - Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Bartosz Czarniecki - Klub Żeglarski ŻAGIEL Sokółka
3. Kaczkan Sailing Team - Mateusz Gotowicki, Mateusz Madej, Justyna Kowalczyk - Morąski Klub Żeglarski Keja.
W IX Memoriale Jacka Orlińskiego (a był to pierwszy sobotni czyli czwarty rozegrany w regatach wyścig) zwyciężyli:
➡ T 1 – Lida - Grzegorz Guzowski, Ewa Wichrowska, Adam Strelau – KS Spójnia Warszawa
➡ T 2 – Piątka+ - Tomasz Kopytko, Paweł Łazarz
➡ T 3 – Legenda nr 1 - Michał Brzozowski, Oskar Rożek, Pacyfik Kosecki
➡ T Sport – Duże Drzewo - Jakub Malicki, Kacper Malicki, Paweł Żelazny, Tadeusz Kozakiewicz – KKŻ Kaper
➡ Tango – Soul - Radomił Maciak, Michał Klonowski, Filip Szpakowski, Michał Talecki, Bartosz Baczyński - Yacht-Club Albatros
➡ Open 6.3 – Preste18 - Robert Sobociński, Sławomir Kodrzycki – UKŻ Wiking Toruń
➡ Omega Standard – patentywodne.pl - Krzysztof Łazarski, Marcin Panaś- Robert’s Port.
Podczas uroczystości zakończenia regat wylosowano wśród uczestników wiele cennych nagród, m.in. były to toalety chemiczne firmy DOMETIC, silnik elektryczny ufundowany przez TOKAREX, sup przekazany przez POWER BOATS POLAND czy łódka wiosłowa (tzw. bączek) firmy AKWEN ... wśród nagród nie zabrakło też np. 10-kilogramowej zgrzewki cukru ????
Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom i osobom, które wsparły tegoroczny Puchar Polski Jachtów Kabinowych w Giżycku a są to: ODYSSEY DEALER GROUP, INVESTA, AKWEN, Rodzinne Inwestycje, Tokarex, Mark Mazurskie-Sękacze, LILLY Czartery, REDOM COSMETICS, Lunapark Bajka, Gertis, POWER BOATS POLAND, Dometic Outdor, Kajuta Port, Tawerna Marina, Eberspacher, Ryszard Dębicki, Fundacja Żeglarska Pro Nautis, ŻAGLOWNIA PANAŚ, Radosław Lewkowski, AZS WILKASY i OTAF FABISIAK.
Regaty zostały dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Miasta Giżycko.
Partnerami medialnymi Pucharu Polski Jachtów Kabinowych są Magazyn Wiatr oraz TVP Info, dziękujemy za współpracę przy Mistrzostwach Polski.
 
Składamy gorące podziękowania wszystkim uczestnikom tych Mistrzostw oraz Zarządowi PPJK za wsparcie organizacyjne.
Do zobaczenia za rok!
 
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Otrzymaliśmy
znak jakości
 

znak jakosci

 
za rok 2015/2016

Kamera On-line

 OLDTIMERY 2016!
 
po raz piaty
na zlocie w Giżycku

 

 

Współrzędne geograficzne

portu Ekomarina Giżycko


szerokość

N 54°01'53"

długość

E 21°46'17"

Bakista Wspomnień
wirtualna galeria

Zapraszamy do oglądania

 

 

Prezentacja Portu
Ekomarina

   
Joomla template by ByJoomla.com