• 24
 • 11
 • 12
 • Sala konferencyjna 3
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • Sala konferencyjna 2
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23

VIII Giżyckie Dni Oldtimerów - podsumowanie zlotu

Już po raz ósmy podziwialiśmy najpiękniejsze jednostki pływające po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Giżyckie Dni Oldtimerów od początku odbywają się pod patronatem Burmistrza Miasta Giżycka.

28 czerwca w piątek o godz. 20:00 na udostępninej przez Giżyckie Centrum Kultury scenie ogłosiliśmy z Filipkiem Czerniawskim, jego mamą i z-cą Burmistrza Giżycka panem Cezarym Piórkowskim  zbiórkę pieniężną na operację, której podda się Filipek we wrześniu tego roku. Następnie wysłuchaliśmy ponad dwugodzinnego koncertu "Oldtimery dla Filipka" w wykonaniu wspaniałego zespołu z Wrocławia "Orkiestra Samanta". Był to wyjątkowo miły wieczór. W przerwie koncertu odbyła się licytacja 3 płyt przekazanych przez artystów dla Filipka - osoby, które weszły w ich posiadanie mogły otrzymać oryginalne podpisy całego zespołu.

Dziękujemy Ci Paweł za wspaniałe prowadzenie i cudowny występ!

Sobota 29 czerwca to dzień pełen wrażeń. Od świtu załogi walczyły o zdobycie jak największej liczby głosów w konkursie na "Najsympatyczniejszą Jednostkę VIII GDO 2019". Z udziałem pana Burmistrza Wojciecha Karola Iwaszkiewicza i przy nieocenionym wsparciu Gwardii Twierdzy Boyen z wielkim hukiem (wystrzał ogromnej armaty) o godz. 11:00 dokonaliśmy oficjalnego otwarcia VIII Giżyckich Dni Oldtimerów.

Na zlot przypłynęło 40 jednostek, dodatkowo drogą lądową przybyły trzy załogi, którym stare jachty odmówiły posłuszeństwa.

Gościliśmy następujące jachty:

ADMIRAŁ, AISA, ANIA M, ANTARES, ARGUS, BALBINA, BANITA, BATORY III, BORA, CARPE DIEM, CZERWONY JAK CEGŁA, DAMROKA, DELTA, DREWNIACZEK, DUŻYDAR, DŻONY ŁOKER, EQUINOX, FANTAZJA, HOCATA, HUBA, KAPI LILI, KASTOR I POLUKS, KROGULEC, MAGDALENA III, MAJCHERY, MATKA SMOKÓW, MOGOTKA, MONOS, MOONWISH, NEREIDA, OLDI, OMEGA OPTY, PERKUN, PŁYNĄCY OBŁOK, RIP VAN WINKLE, SZAJBA, TUTA, VENUS VERDE, ZOZOL, ZULIG oraz załogi: Victorii, Alohy i Chochlika.

Funkcję Komandora VIII Giżyckich Dni Oldtimerów pełnił kapitan Płynącego Obłoka - Tadeusz Wrzos, któremu na otwarciu asystował z wielkim białym parasolem pomysłodawca i Komandor I Giżyckich Dni Oldtimerów - Jerzy Kiczyński.

Już o 13:00 jachty wystartowały do pierwszego wyścigu o Puchar Ekomariny w klasie Oldtimer. Sędzią Głównym tych regat (jak zawsze) był nasz przyjaciel i wielki sympatyk Oldtimerów - pan Jan Kurowicki (z Emilką prowadzącą biuro regat).

Po ciężkich zmaganiach i różnych (mniej lub bardziej zabawnych) zdarzeniach na wodzie podium wywalczyły:

I miejsce - MATKA SMOKÓW - sternik Tomasz Rochalski

II miejsce - OMEGA OPTY - sternik Wiesław Kowalewski

III miejsce - DREWNIACZEK - sternik Bogdan Belke

 

Po godzinie 20:00 komisja, pod przewodnictwem Dariusza Klimaszewskiego i w składzie: Tadeusz Wrzos, Marek Iwa, Marek Świętochowski, Rafał Ciechanowicz, Beata Gągorowska, Paulina Garba, Agnieszka Siwak i Danuta Borucka, przystąpiła do liczenia głosów oddanych w konkursie na "Najsympatyczniejszą Jednostkę VIII Giżyckich Dni Oldtimerów 2019". Publiczność oddała w konkursie ponad 500 głosów. Oto wyniki:

I miejsce - PŁYNĄCY OBŁOK (313 głosów)

II miejsce - ZOZOL

III miejsce - DUŻYDAR

Spośród wszystkich oddanych głosów wylosowano nagrody dla publiczności:

- udział w niedzielnej paradzie na wybranym Oldtimerze - troje głosujących z osobami towarzyszącymi,

- największy i najsmaczniejszy sękacz mazurski firmy MARK trafił w ręce pana Jacka Puchalskiego

- główna nagroda dla publiczności - żeglarski zegarek NAUTICA - przypadła panu Michałowi Zienkiewiczowi.

 

Od godziny 21:30 do 23:00 mogliśmy w świetle reflektorów podziwiać pełne ożaglowanie wszystkich przybyłych Oldtimerów. Cudowny efekt, jak i w poprzednim, tak i w tym roku przyciągnął rzesze widzów z aparatami fotograficznymi.

 

W niedzielę 30 czerwca w godzinach 12:00-14:00 odbyła się Wielka Parada Odtimerów wzdłuż giżyckiego molo.

Na pokładach jachtów znalazło się również wielu przypadkowych turystów obecnych w Ekomarinie Giżycko.

O godzinie 14:00, podczas uroczystego zakończenia VIII Giżyckich Dni Oldtimerów, wręczono puchary, medale i nagrody za wycięstwo w regatach "Puchar Ekomariny w klasie Oldtimer" i w konkursie "Najsympatyczniejsza Jednostka VIII GDO 2019" oraz nagrody dla publiczności.

Z-ca Burmistrza Giżycka pan Cezary Piórkowski, wręczając pamiątkową tabliczkę, nadał katamaranowi "KASTOR I POLLUKS" tytuł Honorowej Jednostki Flotylli Miasta Giżycka. W ten sposób nasza flota posiada już osiem najpiękniejszych jednostek pływających po Mazurach.

Podczas wszystkich tych dni towarzyszył nam Filipek Czerniawski z rodzicami i najsympatyczniejszym wolontariuszem - psem Rocco.

Na operację potrzebna jest kwota ponad 82 tysięcy złotych. Podczas Zlotu udało się zebrać łącznie 3,6 tys. złotych, za co wspólnie z Filipkiem i jego rodzicami jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy wszytkim załogom Oldtimerów i naszym gościom, którzy przybliżyli Filipka niemal o 4 kroki z 82 do wrześniowej operacji.

I zacytuję w bardzo dużym skrucie kapitana ZOZOLA - Piotra Garbę: "Chcemy, aby  Filip skakał po pokładach podczas następnych Giżyckich Dni Oldtimerów".

 

Do wszystkich tych miłych dni i całej cudownej oprawy przyczyniło się liczne grono wspierających nas na różny sposób SPONSORÓW, którym dziękują wraz ze mną wszyscy uczestnicy:

Miasto Giżycko, POL-KRUSZ Zbigniew Wojno, INVESTA Centrum Obsługi Inwestycji Spółka z o. o., Rodzinne Inwestycje  - Universe Properties Group sp. z o.o., N-Joy Yacht, NAUTICA, ONYX Biżuteria, Riders Marine, Tawerna MARINA, ZPH Mark Marzanna Kiezik, Tawerna Kajuta, Hurtownia Warzyw Roman Boharewicz, DOMETIC, OTAF Adam Fabisiak, Evita Yachts, Górni i Synowie, Biuro Turystyki Aktywnej GERTIS, Lunapark BAJKA, CHOGI Mariusz Chodorowski, Renowacje Weteranów Szos, S2 Projekt, Gwardia Twierdzy Boyen, Tawerna Hangar, Giżycka Grupa Regatowa.

BARDZO DZIĘKUJEMY!

I na koniec pozostawiłem wielkie podziękowania ZAŁODZE PORTU EKOMARINA GIŻYCKO za kilkudniowy nieoceniony wkład sił w  organizację VIII Giżyckich Dni Oldtimerów. Szczególnie pragnę wyróżnić: Agnieszkę Siwak, Danutę Borucką, Agnieszkę Andrzejczyk, Rafała Ciechanowicza i Grzegorza Biaduna. Ci ludzie nie spali przez przynajmniej trzy dni aby zapewnić powodzenie VIII Giżyckim Dniom Oldtimerów. Dziękuję!

Wspaniałe zdjęcia autorstwa pana Tomasza Karolskiego niebawem na stronie: http://mojegizycko.pl/kulturaln-e-gizycko/foto-i-video-relacje/

 

GORĄCO ZAPRASZAMY ZA ROK!

 

Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Otrzymaliśmy
znak jakości
 

znak jakosci

 
za rok 2015/2016

Kamera On-line

 OLDTIMERY 2016!
 
po raz piaty
na zlocie w Giżycku

 

 

Współrzędne geograficzne

portu Ekomarina Giżycko


szerokość

N 54°01'53"

długość

E 21°46'17"

Bakista Wspomnień
wirtualna galeria

Zapraszamy do oglądania

 

 

Prezentacja Portu
Ekomarina

   
Joomla template by ByJoomla.com