• 24
 • 11
 • 12
 • Sala konferencyjna 3
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • Sala konferencyjna 2
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23

V Giżyckie Regaty Armatorów zakończone

 

W dniach 23-24 maja 2015 roku na jeziorze Niegocin w porcie Ekomarina Giżycko odbyły się V Giżyckie Regaty Armatorów. Organizatorem jest Klub Turystyki Żeglarskiej „ SZKWAŁ”. Do regat zgłosiło się 24 załogi ( 97 uczestników) ścigających się w klasach T1, T2, T3, Open i po raz pierwszy Katamaran. W tym roku wymiar regat był również międzynarodowy, ponieważ gościliśmy żeglarzy w Litwy ( jedna załoga) oraz Łotwy (1 załoga). Uroczystego otwarcia regat wraz z podniesieniem bandery i przywitaniem wszystkich załóg, w imieniu organizatora dokonał Komandor KTŻ Szkwał Krzysztof Dziedzic oraz zaproszeni goście Starosta Powiatu Giżycko Wacław Strażewicz wraz z Burmistrzem Giżycka Wojciechem Iwaszkiewiczem. Miejscem organizacji regat był gościnny port Ekomarina Giżycko. Sędzią Głównym regat był Roman Kułdo.

 

 

W pierwszym dniu regat w sobotę rozegrano w sumie cztery biegi przy wietrze około 2 w skali B, co pozwoliło wyłonić zwycięzców w poszczególnych klasach. Najliczniejszą klasą była jak zwykle klasa T3, jednak najbardziej zacięta i wyrównana rywalizacja była w klasie Open, w której rywalizowali znakomici sternicy znani z wielu regat na Mazurach. Również mamy nadzieję, że za rok dopiszą liczniej załogi w klasie Katamaran, które to po raz pierwszy w tym roku rywalizowały w naszych regatach.

 

 

Wyniki w poszczególnych klasach.

T1

 1. Jakub Malicki – Sympathy 600
 2. Feliks Basłyk –Micro Polka

T2

 1. Czesław Kochanowski- Storm 22
 2. Henryk Koryciński – Saturn 720
 3. Czesław Kacperski – Tango 730

T3

       1.Sławomir Charubin –Twister 800

       2.Piotr Wądołowski – Bolero 805

       3.Jarosław Mikołajun – Maxus 26

Open

       1.Tadeusz Kozakiewicz – Huzar 28K2

       2. Jacek Daszkiewicz – Maxus 28

       3. Marian Bełbot – Bingo 930

Katamaran

 1. Filip Walczak – Tornado
 2. Marek Karawajczyk - Tornado

Wręczenia pucharów , medali i dyplomów dla poszczególnych załóg dokonali - przedstawiciel Firmy Tryumf Tomasz Piotrak, Prezes WMOZŻ Czesław Kalinowski, sędzia główny Roman Kułdo, Kierownik Ekomariny Dariusz Klimaszewski oraz przedstawiciele KTŻ Szkwał.

 

 

W niedzielę 24.05.2015 odbył się V Wyścig po Trzy Leszcze pod patronatem Burmistrza Giżycka Wojciecha Iwaszkiewicza. Przy słonecznej pogodzie i wietrze 1 w skali B start do regat nastąpił o godz. 10.30. Trasa regat to bieg długodystansowy wokół j. Niegocin o długości około 25 km. Do regat przystąpiło 20 załóg, z czego 17 zostało sklasyfikowanych w regulaminowym czasie. Mimo, że wiatr był słaby, to emocji na mecie nie brakowało, ponieważ różnice czasowe pomiędzy 1 a 5 miejscem były minimalne i rywalizacja trwała do samego końca. W tym biegu nie było już klasyfikacji w poszczególnych klasach, a decydowało miejsce na mecie.

Wyniki:

 1. Filip Walczak – Tornado
 2. Marek Karawajczyk – Tornado
 3. Jacek Daszkiewicz – Maxus 28

O godz. 15 nastąpiło uroczyste zakończenie regat wraz z rozdaniem pucharów i dyplomów. Oprócz pucharów, zwycięska załoga otrzymała główna nagrodę jak co roku ufundowaną przez firmę czarterową Galindia Jan i Edmund Grzymała, trzy wspaniałe wędzone leszcze podane na okolicznościowej paterze symbolizującej herb Giżycka. Oprócz tego, w wesołej i również budującej emocje atmosferze, wszyscy uczestnicy regat brali udział w losowaniu nagród sponsorskich.

Regaty nie odbyły by się bez wsparcia finansowego i nagród od sponsorów. W tym miejscu chcieliśmy im wszystkim podziękować: Urząd Miasta Giżycko, Starostwo Powiatowe Giżycko, Tryumf Sp.z o.o. Stalowa Wola- trofea sportowe, fundator pucharów i medali, ZAPP Sznajder Baterien, Tawerna Siwa Czapla, Bełbot Yacht Czarter, PUH Żeglarz Ewa i Roman Kułdo, Fin- Lex Andrzej Bera, Giżyckie Omegi, Galindia Czarter Edmund i Jan Grzymała, Mark Łukasz Kiezik- tradycyjne sękacze mazurskie, Auto-Handel Ryszard Dębicki, Czarter Jachtów Krzysztof Kraj, Pakrom Jerzy Romejko, Centrum Informacji Turystycznej w Giżycku, oraz Wojtkowi Caban i Leszkowi Łapińskiemu za niespodziankę kulinarną na ognisko.

Specjalne podziękowanie składamy Dariuszowi Klimaszewskiemu kierownikowi portu Ekomarina i jego załodze za gościnność i możliwość zorganizowania regat w porcie Ekomarina oraz wszystkim którzy nas wspierali i pomagali w organizacji regat.

 

 

Cieszymy się że, regaty miały pozytywny odbiór wśród startujących załóg i zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa już w VI GRA na następny rok.

Prezes KTŻ Szkwał - Krzysztof Dziedzic

Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

   
Joomla template by ByJoomla.com